همایش نکوداشت خیرین مراکز درمانی خیریه های سلامت استان خراسان رضوی

     اولین همایش نکوداشت خیرین نیک اندیش مراکز درمانی خیریه های سلامت استان خراسان رضوی در دهه کرامت با حضور دکتر ایاز معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر نصیری مدیر کل خیرین و موسسات خیریه سلامت، دکتر حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

     در ابتدای این همایش دکتر خدایی قائم مقام رییس دانشگاه در حوزه مشارکت های اجتماعی ضمن تقدیر از حضور باشکوه خیرین مراکز درمانی در این مراسم، حضور این عزیزان را در بخش درمان به عنوان نماد مشارکت خیرین در سلامت دانست و اظهار امیدواری کرد که با تعامل بیشتری که بین مراکز درمانی خیریه، بیمه ها و دانشگاه بوجود آمده، شاهد ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی خیریه به بیماران نیازمند باشیم.

    سپس حاج آقای خادم الخمسه مدیر عامل بیمارستان خیریه امام زمان(عج)، ضمن بیان وضعیت ارائه خدمات در مراکز درمانی بستری و توسعه خدمات خیرخواهانه در این بخش انتظارات بیمارستان های خیریه را از دانشگاه و بیمه ها عنوان داشت و خواستار پرداخت های به موقع بیمه ای شد.

    در ادامه حجت الاسلام کمالی نماینده محترم مراکز درمانی خیریه و مدیر عامل مرکز درمانی خیریه چهارده معصوم(ع)، با اشاره به تعامل بسیار خوب و سازنده ای که بین بیمه ها، دانشگاه و مراکز خیریه به برکت راه اندازی معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت بوجود آمده، اظهار داشت در این 38 سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد این اولین بار است که مراسمی جهت تجلیل و نکوداشت خیرین مراکز درمانی از طرف دانشگاه برگزار شده است.

    کلاهان رییس مجمع خیرین سلامت مشهد در این مراسم ضمن یاد بود چهلمین روز درگذشت مرحوم حاج سید رضا نیری دبیر کل فقید مجمع خیرین سلامت کشور، این مراسم نکوداشت و تقارن آن را با اربعین حاج آقای نیری نشان خلوص این مرد بزرگ در امور خیر دانست و برای ایشان از خداوند متعال طلب آمرزش نمود.

   دکتر حسینی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در این همایش اعتقاد به مشارکت مردم در بخش های مختلف توسعه را از باورهای دولت امید دانست و انتخابات چند ماه اخیر ریاست جمهوری و شورای شهر را نماد حضور و مشارکت مردم در عرصه های مختلف اجتماعی بیان کرد. وی عنوان داشت بخش سلامت در استان خراسان رضوی در جلب مشارکت های مردمی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و این را مدیون زحمات دکتر مهرابی ریاست دانشگاه و دکتر خدایی دانست.

   دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب خیرین درمانی کشور یاد کرد و مشارکت بالای خیرین در بخش سلامت را در مشهد به برکت وچود کریم اهل بیت آقا علی ابن موسی رضا(ع) دانست. وی ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه در جلب مشارکت های مردمی در بخش سلامت، گلایه خود را هم از عدم تشکیل معاونت اجتماعی در این دانشگاه قطب کشور اعلام کرد و اظهار داشت دانشگاهی با این ظرفیت و حجم بالای مشارکت مردمی و خیرین و مدیران توانمند همچون دکتر خدایی شایسته داشتن معاونت اجتماعی بجای حوزه مشارکت هاست و از مسئولین دانشگاه خواست هرچه سریعتر شروع به کار معاونت اجتماعی دانشگاه را به طور رسمی اعلام نمایند.

    در ادامه دکتر نصیری مدیر کل خیرین و موسسات خیریه سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت از برنامه های این اداره کل جهت حمایت بیشتر از خیرین درمانی خبر داد و رفع مشکلات مالیاتی و بیمه ای را به عنوان اولویت این اداره کل برای مراکز درمانی خیریه بیان داشت.

   در پایان این مراسم از مدیران سه بیمارستان خیریه قلب جواد الائمه(ع)، موسی بن جعفر(ع) و امام زمان(عج) و هشت مرکز درمانی خیریه چهارده معصوم(ع)، امام هادی(ع)، قمر بنی هاشم(ع)، موسسه درمانی آستان قدس رضوی، آل نبی(ص)، سید الشهداء(ع)، امام صادق(ع)، علی اصغر(ع) شاندیز و همچنین سه مرکز پاراکلینیکی رادیوتراپی و انکولوژی رضا، بنیاد ژنتیک خراسان رضوی و مرکز تخصصی دیالیز محبان تقدیر به عمل آمد.

   دکتر هاشمی نژاد فرزند برومند شهید هاشمی نژاد و مدیر عامل موسسه درمانی آستان قدس رضوی به نمایندگی از خیرین مراکز درمانی استان لوح تقدیری به رسم یاد بود به پاس زحمات خالصانه دکتر خدایی به ایشان اهدا نمود.

    و تنها زنی که در این مراسم از وی تجلیل شد کسی نبود جز خانم فرنگیس عنبری یزدی رئیس هیات مدیره خیریه عصمتیه که مقام برتر خیر جهانی گوهرشاد را به خود اختصاص داده است.