اخبار ویژه
IMAGE
پیام وزیر بهداشت؛ اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است
اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است دکتر هاشمی در این پیام، با بیان این‌ که اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های تامین سلامت... ادامه مطلب...

 دکتر غلامحسن خدایی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص برگزاری مجمع های شهرستانی و استانی سلامت گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور و ابلاغ آن به دانشگاه ها، در تمامی شبکه های بهداشت و درمان؛ مجامع شهرستانی سلامت به ریاست فرماندار و مجمع استانی سلامت به ریاست استاندار باید برگزار شود. هدف از برگزاری این مجامع، ایجاد گفتمان همگانی در زمینه سلامت و تبیین آن برای سازمان های توسعه، مردم، سازمان های مردم نهاد و خیرین به منظور ایجاد این باور است؛ که سلامت یک مسئولیت همگانی است.

  • سهم وزارت بهداشت در حفظ و ارتقای سلامت حداکثر ۲۵ درصد و مسئولیت مردم در این خصوص ۷۵ درصد می باشد؛ که باید از طریق ترویج فرهنگ خود مراقبتی، اصلاح شیوه زندگی و توجه سازمان ها و ارگان ها به کاهش تهدید کننده ها، به این هدف نائل آمد.

  • در تمامی مجامع شهرستانی معاون استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرماندار، نماینده و امام جمعه شهرستان سخنرانان اصلی در بحث مسئولیت همگانی مردم در حفظ سلامت خواهند بود. 

  •  این مجامع در ۱۴ شهرستان استان برگزار می گردد. اولین مجمع شهرستانی سلامت که در شهرستان کاشمر برگزار شد و در چهار شنبه و  پنج شنبه هفته جاری به ترتیب در شهرستان های کلات و قوچان و دوم بهمن ماه در شهرستان چناران برگزار خواهد شد.

  • مجمع استانی نیز با ابلاغ وزیر کشور و وزیر بهداشت به استانداران کشور برگزار، که این مراسم در مشهد در تاریخ پانزدهم الی بیستم اسفند ماه جاری برگزار می شود. 

  • ایشان ضمن معرفی دکتر قلیان بعنوان رئیس دبیر خانه دائمی مجمع استانی سلامت، بیان داشتند: کمیته های اجرایی این مجمع شامل کمیته سنجش و ارزیابی، کمیته پشتیبانی و کمیته اطلاع رسانی و مراسم، تشکیل شده و برنامه های خود را در این راستا در دست اقدام دارند. که در این مراسم یک هزار نفر از مردم، خیرین، سازمان های مردم نهاد، اساتید، مدیران، فرمانداران و... حضور خواهند داشت و وزیر بهداشت، یکی از معاونین رئیس جمهور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رئیس مجمع نمایندگان خراسان و استاندار خراسان رضوی از سخنرانان اصلی این مراسم خواهند بود.

  • همچنین در مجامع استانی و شهرستانی  به ۳۰ نفر از سازمان ها، افراد و شخصیت های حوزه سلامت که در طول سال ۱۳۹۶ در این خصوص تاثیر گذاری لازم را داشته اند لوح تقدیر تقدیم خواهد شد.

در پایان یادآور شدند: رئیس مجمع استانی سلامت، استاندار خراسان رضوی و دبیر مجمع استانی سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد.

مهربانی
IMAGE
اهدای اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی به دو بیمار نیازمند در ...
سه شنبه, 06 شهریور 1397
اهدای اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی   اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی، به نام نازنین ‌زهرا رستمی، به دو بیمار نیازمند... ادامه مطلب...
IMAGE
نوجوان مرگ مغزی به ۵ بیمار زندگی دوباره بخشید
شنبه, 20 مرداد 1397
اهدای اعضای جوان مرگ مغزی در داتشگاه علوم پزشکی مشهد، موجب نجات و ادامه زندگی ۵ بیمار نیازمند به عضو شد. مسئول... ادامه مطلب...