اخبار ویژه
IMAGE
وزیر بهداشت، در اجلاس اجتماعی شدن سلامت کلان‌منطقه ۱۰ کشوری: هر تصمیم و پروژه ملی باید پیوست سلامت داشته باشد
وزیر بهداشت: پای نهادن در امور و مشاغلی که مرتبط با مردم، اجتماع وکارهای خیر است، انسان را ترغیب می‌کند تا در این امور گام برداشته و فعالیت کند و از این مسیر... ادامه مطلب...

 دکتر غلامحسن خدایی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص برگزاری مجمع های شهرستانی و استانی سلامت گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور و ابلاغ آن به دانشگاه ها، در تمامی شبکه های بهداشت و درمان؛ مجامع شهرستانی سلامت به ریاست فرماندار و مجمع استانی سلامت به ریاست استاندار باید برگزار شود. هدف از برگزاری این مجامع، ایجاد گفتمان همگانی در زمینه سلامت و تبیین آن برای سازمان های توسعه، مردم، سازمان های مردم نهاد و خیرین به منظور ایجاد این باور است؛ که سلامت یک مسئولیت همگانی است.

  • سهم وزارت بهداشت در حفظ و ارتقای سلامت حداکثر ۲۵ درصد و مسئولیت مردم در این خصوص ۷۵ درصد می باشد؛ که باید از طریق ترویج فرهنگ خود مراقبتی، اصلاح شیوه زندگی و توجه سازمان ها و ارگان ها به کاهش تهدید کننده ها، به این هدف نائل آمد.

  • در تمامی مجامع شهرستانی معاون استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرماندار، نماینده و امام جمعه شهرستان سخنرانان اصلی در بحث مسئولیت همگانی مردم در حفظ سلامت خواهند بود. 

  •  این مجامع در ۱۴ شهرستان استان برگزار می گردد. اولین مجمع شهرستانی سلامت که در شهرستان کاشمر برگزار شد و در چهار شنبه و  پنج شنبه هفته جاری به ترتیب در شهرستان های کلات و قوچان و دوم بهمن ماه در شهرستان چناران برگزار خواهد شد.

  • مجمع استانی نیز با ابلاغ وزیر کشور و وزیر بهداشت به استانداران کشور برگزار، که این مراسم در مشهد در تاریخ پانزدهم الی بیستم اسفند ماه جاری برگزار می شود. 

  • ایشان ضمن معرفی دکتر قلیان بعنوان رئیس دبیر خانه دائمی مجمع استانی سلامت، بیان داشتند: کمیته های اجرایی این مجمع شامل کمیته سنجش و ارزیابی، کمیته پشتیبانی و کمیته اطلاع رسانی و مراسم، تشکیل شده و برنامه های خود را در این راستا در دست اقدام دارند. که در این مراسم یک هزار نفر از مردم، خیرین، سازمان های مردم نهاد، اساتید، مدیران، فرمانداران و... حضور خواهند داشت و وزیر بهداشت، یکی از معاونین رئیس جمهور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رئیس مجمع نمایندگان خراسان و استاندار خراسان رضوی از سخنرانان اصلی این مراسم خواهند بود.

  • همچنین در مجامع استانی و شهرستانی  به ۳۰ نفر از سازمان ها، افراد و شخصیت های حوزه سلامت که در طول سال ۱۳۹۶ در این خصوص تاثیر گذاری لازم را داشته اند لوح تقدیر تقدیم خواهد شد.

در پایان یادآور شدند: رئیس مجمع استانی سلامت، استاندار خراسان رضوی و دبیر مجمع استانی سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد.

مهربانی
IMAGE
اهدای عضو به ۴ بیمار زندگی دوباره بخشید
شنبه, 10 آذر 1397
اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موجب نجات و ادامه زندگی چهار بیمار نیازمند به عضو شد.... ادامه مطلب...
IMAGE
نوجوان مرگ مغزی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید
شنبه, 10 آذر 1397
اهدای اعضای نوجوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجب نجات و ادامه زندگی سه بیمار نیازمند به عضو شد.... ادامه مطلب...