بروید در میان مردم بگردید/ با آنها عشق بورزید/ از آنها بیاموزید/ با آنها برنامه بریزید/ به آنها خدمت کنید/ با آنجه می دانند،آغاز کنید/ و براساس آنجه دارند، انجام دهید.

 پیوندها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 اخبار مجمع سلامت استان

 

امروز: 64
ديروز:283
اين هفته: 1373
هفته‌ي گذشته: 865
اين ماه: 4511
ماه گذشته: 6936
IMAGE
برگزاری دومین نشست خیرین سلامت مشهد مقدس جهت تکمیل پروژه منطقه زلزله زده در کرمانشاه
پنج شنبه, 22 شهریور 1397
دومین نشست خیرین نیک اندیش سلامت مشهد مقدس جهت تکمیل ، اتمام  و بهره برداری از پروژه مورد تعهد در مناطق آسیب دیده از زلزله در استان... ادامه مطلب...
IMAGE
اولین مجمع سلامت شهرستان بردسکن با شعار سلامت برای همه همه برای سلامت
پنج شنبه, 22 شهریور 1397
اولین مجمع سلامت شهرستان بردسکن مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بردسکن ضمن عرض خیر مقدم از حاضرین در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان در... ادامه مطلب...
IMAGE
اولین مجمع سلامت شهرستان درگز
پنج شنبه, 22 شهریور 1397
اولین مجمع سلامت شهرستان درگز با حضور فرماندار و بخشداران بخش مرکزی ،آقای دکتر خدایی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور... ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری هشتاد‌و‌چهارمین جلسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان قائم مشهد
یکشنبه, 18 شهریور 1397
برگزاری هشتاد‌ و‌ چهارمین جلسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان قائم مشهد   در هشتاد‌ و‌ چهارمین جلسه خیریه مشارکت‌های مردمی... ادامه مطلب...
IMAGE
تکمیل پروژه مرکز تولید سلولهای بنیادی دانشگاه با همت بنیاد عدالتیان
شنبه, 17 شهریور 1397
تکمیل پروژه مرکز تولید سلولهای بنیادی دانشگاه با همت بنیاد عدالتیان حاج حبیب ا... عدالتیان  از پروژه مرکز تولید سلولهای بنیادی دانشگاه... ادامه مطلب...
IMAGE
یک نیکوکار مشهدی بخش دیالیز بیمارستان طالقانی را می سازد.
دوشنبه, 12 شهریور 1397
همزمان با عید سعید غدیر بخش دیالیز خیرساز بیمارستان طالقانی با هزینه 4 میلیارد تومان با حضور جمعی از مسئولان و خیرانی در آیینی کلنگ زنی شد... ادامه مطلب...
اخبار ویژه
IMAGE
پیام وزیر بهداشت؛ اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است
اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی ترین حلقه های تامین سلامت جامعه است دکتر هاشمی در این پیام، با بیان این‌ که اجتماعی شدن سلامت یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های تامین سلامت... ادامه مطلب...

معاونت اجتماعی

دیدار هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس با استاندار خراسان رضوی  9 بهمن 1396

علی رضا رشیدیان در این دیدار با تاکید بر ضرورت  اجتماعی کردن سلامت گفت: باید از همه ظرفیت های جامعه به نفع ارتقا سلامت بهره برد.

وی افزود: امروز به دلیل گستردگی دامنه سلامت، دیگر چون گذشته فقط محدود به وزارت بهداشت و درمان نیست و همه بخش ها به نوعی باید در آن ایجاد و تحقق این سلامت درگیر شده و نقش ایفا کنند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به وجود 70 تشکل مردم نهاد در حوزه سلامت در استان، اظهار کرد: در وهله نخست می توان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره گرفت تا به مرور تک تک اعضای جامعه را نسبت به این حوزه و مسائل و ضرورت های آن حساس و درگیر کرد.

 رشیدیان با بیان اینکه سلامت امروز ابعاد مختلفی و گستره وسیعی یافته از این رو باید بُعد اجتماعی آن به شدت تقویت شود همانطور که امنیت هم اینگونه است و در این راستا در امروز تشکل های بسیاری مجوز داده شده اند که بخشی از آنها به صوت تخصصی در حوزه بهداشت فعالیت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان استان، گفت: طی سال های اخیر کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شده که خیر باقی و ماندگار است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به احداث حدود یک هزار و 400 تخت بیمارستانی طی سه، چهار سال اخیر فقط در مشهد مقدس و ایجاد مجموعه ای از مراکز جدید بیمارستانی و درمانی، اظهار کرد: این امکانات، تجهیزات و خدمات در حوزه ارتقا سلامت و دسترسی همگان به امکانات بهداشتی بسیار مهم است.

رشیدیان افزود: شاید امروز مردم از برخی کمبودها نارضایتی هایی هم داشته باشد اما مجموعه ای از تاسیسات، بناها و خدماتی که در حوزه بهداشت و درمان، پیشگیری، آموزش و توسعه آن و تسریع در ارائه خدمات به بیماران انجام شده؛ در کل رضایت و ارتقا سطح دریافت خدمات جامعه را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه این اقدامات بسیار ارزنده و خیر ماندگار است، گفت: طی این سال ها دولت با تنگناهای مالی جدی مواجه بوده و همچنان هم هست، اما تلاش کرده با همه این مسائل خدمات خوبی را در این حوزه به مردم ارائه کند و موفقیت های خوبی هم داشته

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اما برخی تلاش می کنند تصویری ناموفق از دولت به جامعه ارائه کنند و دایم در هیجانات و افزایش مطالبات جامعه در حوزه های مختلف می دمند تا هیچگاه سطح مطالبات و اقدامات دولت برابری نکرده همانگونه که دشمن همواره این موضوع را دنبال کرده است.

رشیدیان اظهار کرد: این در حالی است که امروز بیش از هر زمان نیاز به همراهی و همدلی و مشارکت همه جناح ها، گروهها و بخش هاست تا در سایه این تعامل انسجام اجتماعی و سلامت اجتماعی تقویت شده و مشارکت مردم در امور بیش از پیش تقویت شده و در راستای حل معضلات و حرکت به سمت پیشرفت و توسعه گام برداشت.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت اظهار کرد: به طور طبیعی انتظار می رود با گسترش بهداشت و کاهش بیماری ها مصرف دارو و سایر مباحث مرتبط در سطح منطقی تعدیل شود.

 استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: تجویزهای غیر عادی خود  موجب بالا رفتن هزینه های درمان و بدهی ها به بیمه ها می  شود.

 رشیدیان با اشاره به 800 میلیارد تومان طلب از بیمه ها گفت : در واقع بخشی از این طلب ناشی از این شرایط است که باید مدیریت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این دیدار با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح علی رغم اینکه با چالش هایی از جمله تامین منابع مواجه شد اما خدمات بسیار خوبی در حوزه سلامت و کاهش هزینه و هتلینگ و غیره به مردم ارائه گردید.

 دکتر دارابی افزود: این طرح اشتغال تخت در مراکز درمانی و بیمارستانی را بالا برده  بارقه ای از امید برای مردم و دریافت خدمات پزشکی در سطح خوبی بود.

 وی با بیان اینکه علاوه بر ارتقا سطح خدمات ، حجم قابل توجهی از سخت افزار این حوزه از ساخت بیمارستان تا مراکز درمانی و پایگاه های سلامت و تامین تجهیزات آنها هم در این مدت انجام شد.

 وی عنوان کرد : امروز 158 مجری طرح پزشک خانواده در روستاهای استان وجود دارد و اکثر مناطق روستایی از نظر استانداردهای درمانی و تجهیزات به روز شده اند و در حوزه حاشیه شهر هم اجرای طرح تحول سلامت و ایجاد و تجهیز مراکز درمانی و سلامت را به عنوان نخستین شهر کشور به انجام رساندیم .

وی ادامه داد : در این راستا 111 پایگاه سلامت جدید و 42 مرکز جامع سلامت با یک هزار و 164 نیروی جدید در این مناطق فعال شدند و غربالگری بیماری هایی چون دیابت و فشار خون و غیره هم در سطحی گسترده انجام می شود.

این مسئول افزود : اما در این بین تامین منابع چالش جدی است و هم اکنون مطالبات معوق پزشکان حدود یک سال است که تلاش می کنیم تا انتهای سال دو ماه از این مطالبات را بپردازیم .

 وی اظهار کرد: در این میان حدود 800 میلیارد تومان حجم مطالبات ما در اجرای این طرح است که عمده آنها مربوط به بیمه هاست .

مهربانی
IMAGE
اهدای اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی به دو بیمار نیازمند در ...
سه شنبه, 06 شهریور 1397
اهدای اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی   اعضای کودک ۵ ساله مرگ مغزی، به نام نازنین ‌زهرا رستمی، به دو بیمار نیازمند... ادامه مطلب...
IMAGE
نوجوان مرگ مغزی به ۵ بیمار زندگی دوباره بخشید
شنبه, 20 مرداد 1397
اهدای اعضای جوان مرگ مغزی در داتشگاه علوم پزشکی مشهد، موجب نجات و ادامه زندگی ۵ بیمار نیازمند به عضو شد. مسئول... ادامه مطلب...