• رونمایی از سند پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر استان

  • images/healthcharity/slideshow/eslidehoseini/eslid4.jpg

    افتتاح 2واحد بهداشتی و درمانی به نام دکتر ملک افضلی و دکتر خدایی در اسفراین

  • نشست حوزه معاونت اجتماعی با رئیس دانشگاه

منوی اصلی

بنیاد پیشگیری از سرطان نسترن

 

شادروان نسترن رزمجو عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تیرماه 1393 به دلیل تشخیص دیرهنگام سرطان جان به جان آفرین تسلیم نمود؛ او از ما خواست تا به جای هزینه های مرسوم غیر مثمر سوگواری، سنگ بنای مرکزی تحقیقاتی- ترویجی در جهت پیشگیری، تشخیص زودهنگام  و درمان هدفمند سرطان بنا نهیم.

با توجه به آخرین خواسته نسترن، تلاش برای ایجاد مرکز پیشگیری سرطان نسترن در مکان مطب ایشان از شهریور 1393 آغاز گردید این مرکز هم اکنون در حال تبدیل شدن به یک سازمان ملی مردم نهاد میباشد..

موسسه پیشگیری سرطان نسترن با نام اختصاری «NCCP” برای پاسخ به یک ضرورت  شکل گرفت. ضرورت پیشگیری به موقع از سرطان، حقی که مردم بیش از هر زمان دیگر به آن نیازمندند.

بخش پیشگیری مرکزنسترن شامل دو قسمت "پیشگیری اجتماعی- فرهنگی" و "پیشگیری دارویی" می باشد.

این فعالیت در دوسطح صورت می پذیرد؛ سطح اول برای افراد سالم و سطح دوم برای افراد بهبود یافته سرطان می باشد.

پیشگیری اجتماعی و فرهنگی: از طریق تاسیس مدرسه (پیشگیری سرطان) سلامت را برای گروه های سنی و علمی مختلف در زمینه های تغذیه، ورزش، روانشناسی و "سبک زندگی سالم" تاسیس می نماید.

پیشگیری دارویی:  تقویت سیستم ایمنی از طریق ارائه مکملهای حاوی آنتی اکسیدانهایی که از منابع گیاهی   با همکاری دانشگاه های فردوسی مشهد، توکیو، ژاپن، کلن آلمان استخراج می شود که در آینده نزدیک در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

تشخیص زودهنگام:  طراحی کلینیک تخصصی غربالگری انواع سرطانها با همکاری نزدیک با موسسه TZB و دانشگاه UNSW و دانشگاه علوم پزشکی مشهدآغاز نمودیم و برآنیم از طریق برقراری ارتباط با مراکز دانشگاهی و متخصصان معتبر دنیا جدیدترین روش های غربالگری را دریافت و ارائه دهیم.

درمان هدفمند: با کمک دانشمندان فرهیخته ایرانی مقیم استرالیا، امریکا، کانادا و نیز موسسه TZB آلمان قادر خواهیم بود میزان تاثیرگذاری داروهای شیمی درمانی را برای هر فرد مشخص کنیم و در صورت نیاز موثرترین دارو را پیشنهاد نماییم.

فارغ از این اهداف، این موسسه اقدام به چاپ و نشر کتب، مقالات و بروشور و... از جمله انتشار مجله علمی “cancer press” نموده است.

از دیگر اهداف این مرکز تشکیل کنسرسیوم پیشگیری با حضور اساتیدی از کشورهای آلمان، استرالیا، امریکا، پاکستان، کانادا و ایران عزیزمان میباشد که در حوزه سرطان سینه و معده در مهرماه 1394 فعال گردید .

ما برآنیم تا ساختمان این مرکز را بنا نهیم و با کلیه تجهیزات نوین مورد نیاز مجهزکنیم؛ این مرکز شامل کلینیک تخصصی غربال گری و تشخیص زود هنگام سرطان مبتنی بر آخرین متد های نوین دنیا، نخستین مدرسه پیشگیری سرطان و ارتقا سلامت ، بخش تحقیقات و پژوهشی، کتابخانه و.... به زیربنایی بالغ بر 12500مترمربع خواهد بود.

این امرمیسر نخواهد شد مگر با لطف خدا و یاری شما نیک اندیشان.  ما می توانیم ، با هم... سالانه هزاران نسترن را حفظ کنیم.

 

 

 

 

شماره حساب:  بانک پارسیان شعبه دانشگاه مشهد، محمد تقی میراحمدی  2002-20-57610-3آدرس: مشهد، پنجراه سناباد خیابان بهشت پلاک 4 مرکز پیشگیری سرطان نسترن

شماره تماس: 051376667781 فکس: 05137667760